Cyklovýlety
Cyklopouť do rodiště sv. Vojtěcha
v sobotu 25. 9. 2021
"živá" reportáž:
7:40
Sešli jsme se v hojném a symbolickém počtu 12, takže už jen počkáme na poslední poutníky a pak už vyrazíme vstříc sv. Vojtěchu.
8:00
Tak nakonec nás vyjelo celkem 15!
8:20
První občerstvovací stanice - u Klavarské vodní elektrárny. Abychom se všichni lépe poznali, hrajeme si na novináře.
9:05
První zkoušku odvahy jsme hravě zvládli a teď už stojíme u stanice číslo 2 - osada Labe před Velkým Osekem. Seznamování probíhá tentokrát za pomoci šátku po způsobu španělských toreadorů.
9:50
I přes obtížný hmyz jsme úspěšně zalepili první defekty - Vojtovo vypadlé sklíčko z brýlí a píchlou duši otce Karla; mezičas jsme vyplnili hrami. Teď už ale pokračujeme po břehu Labe dále.
10:00
Na hřišti u osečského přívozu doplňujeme energii svačinou, hrajeme fotbal a sbíráme kaštany.
10:35
Fotbal skončil remízou, teď už ale honem honem za sv. Vojtěchem!
11:00
Dorazili jsme k rodišti sv. Vojtěcha a sv. Radima, kde na místě bývalého kostela budeme mít mši svatou celebrovanou otcem Karlem.
11:40
Po posilnění duchovním a zazpívání naší oblíbené písně Andělé nade mnou bdí se ještě posílníme tělesně, a pak se už začneme vracet.
11:50
Vyjíždíme!
12:20
Projíždíme Volárnou, ale nezastavujeme, máme zpoždění :-D
12:25 - 12:30
Poslední stanice v kukuřičném poli padla, teď už pojedeme v kuse až k faře! (Retrospektivní poznámka: nakonec jsme se zastavili ještě několikrát :-D)
12:50
Projíždíme Sendažicemi.
13:00
Vjezd do Kolína jsme oslavili těsným minutím konkurenčních cyklistů.
13:10
Přední voj doráží ke kolínské faře! Sláva nazdar výletu, nezmokli jsme - už jsme tu!
13:20
Cyklopouť jsme zakončili tak, jak jsme ji začali: společnou modlitbou. Pak už jsme si řekli jen poslední "ahoj!" a vydali jsme se každý svou cestou. Věřím ale, že dnešní pouť si ve svých srdcích poneseme ještě dlouho!
Tímto děkuji všem organizátorům i účastníkům, hlavně otci Karlovi, protože pouť s knězem je ta nejlepší. Již brzy sem přidám i odkaz na menší galerii z dnešního dne. Ještě jednou díky a zase někdy na dalším výletě!
Celá trasa měla asi 34 kilometrů, prohlédnout si ji můžete zde: