Ministrantské minispolčo
Pravidelné schůzky pro mladé ministranty a ministrantky, na kterých si povídáme o ministrantské službě, prohlubujeme své liturgické znalosti a dovednosti, učíme se dobře pomáhat knězi při bohoslužbě, ale i utužujeme ministrantský kolektiv společnými modlitbami, hrami, kvízy a dalšími zábavnými aktivitami.
Teď si budeme především užívat Vánoce, takže si dáme pár týdnů pauzu. V lednu už ale opět rozjedeme setkávání, abychom se dobře připravili na blížící se největší svátky - Velikonoce. Ještě se ovšem s rodiči ministrantů domluvím na novém termínu schůzek, který by všem časově lépe vyhovoval. Sleduj proto po Vánocích tyto stránky (nebo farní ohlášky), aby ti neuniklo, kdy se zas budeme vídat!
Chceš se stát ministrantem?
Začit může kdokoli, kdykoli, odkudkoli a v kterémkoli věku, vítáme chlapce i dívky. Zeptej se svého kněze, přijdi na nedělní mši svatou do Kolína nebo Nové Vsi I (od 17:00) nebo nás kontaktuj prostřednictvím SMS (608 567 934) či e-mailu (petr.cech.ml@gmail.com; nezapomeň uvést jméno, věk a kam nejčastěji chodíš na mši).
Pokud už umíš ministrovat, ale třeba jste se přestěhovali a ty chceš ministrovat na novém místě, zajdi tam po mši do sakristie a domluv se s knězem a místními ministranty 😉
Abychom nezapomněli, co jsme se na každé schůzce naučili, začali jsme si sepisovat ministrantské desatero:
- Služ v Božím chrámě se slušností a důstojností.
- Při službě Bohu dávej pozor a sleduj, co se kolem tebe děje.
(další "přikázání" budeme postupně přidávat asi tak jednou za měsíc)
Materiály pro ministranty
(kliknutím na název otevřete soubor)